Начало България Вижте новите районни кметове в София: ГЕРБ – 12, ДБ – 8,...

Вижте новите районни кметове в София: ГЕРБ – 12, ДБ – 8, БСП – 1

София Снимка: Столична община

ГЕРБ печели 12 районни кметове в София, ДБ – 8, БСП – 1, а 3-ма са независими – товапоказват резултатите от вчерашния балотаж.

Кандидатите на коалицията ГЕРБ-СДС победиха на балотажите за кметските постове в 11 столични района: Савина Савова ще управлява район Възраждане, Теодор Петков – Витоша, Младен Младенов – Връбница, Иван Чакъров – Красна поляна, Димитър Димов – Надежда, Иван Божилов – Илинден, Ева Митова – Подуяне, Ивайло Цеков – Искър, Даниела Райчева – Нови Искър, Тодор Кръстев – Сердика и Милко Младенов – Люлин. На първия тур Рангел Маринов спечели кметското място в Банкя, като събра 61.83% от гласовете.

Демократична България спечели балотажите в 8 района: в Лозенец победител е Константин Павлов, в Оборище – Николай Александров, в Овча купел – Ангел Стефанов, в Красно село – Росина Станиславова, в Триадица – Димитър Божилов, в Средец – Трайчо Трайков, в Слатина – Георги Илиев, в Студентски – Петко Горанов.

БСП ще има кмет само в район Изгрев – Делян Георгиев, съобщава news.bg.

Три столични района ще се управляват от независими кметове. Стефан Стефанов победи на балотажа в район Младост, а Николай Гюров – в Панчарево. Още на първия тур кметският пост в Кремиковци беше спечелен от Лилия Донкова с 60.37% от гласовете.

езултати от балотажите в столичните райони при 100% преброени гласове:

Лозенец

Константин Петров Павлов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 11 513 гласа, 56.85%

Любомир Любомиров Дреков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7007 гласа, 34.60%

Оборище

Николай Борисов Александров, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5910 гласа, 50.92%

Петър Константинов Митев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС ) – 4546 гласа, 39.17%

Овча купел

Ангел Георгиев Стефанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 10 345 гласа, 55.62%

Христина Милчова Семерджиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6816 гласа, 36.65%

Красно село

Росина Георгиева Станиславова, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 14 829 гласа, 50.34%

Христо Панчев Апостолов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 585 гласа, 39.33%

Триадица

Димитър Петров Божилов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 13 387 гласа, 54.10%

Николай Стоянов Терзиев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8761 гласа, 35.41%

Средец

Трайчо Димитров Трайков, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 6484 гласа, 54.21%

Любомир Иванов Ковачев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4135 гласа, 34.57%

Слатина

Георги Пламенов Илиев, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 12 366 гласа, 51.62%

Наталия Илиева Стоянова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9614 гласа, 40.13%

Студентски

Петко Горанов Горанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5602 гласа, 50.77%

Димитър Константинов Дилчев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4441 гласа, 40.24%

Възраждане

Савина Йорданова Савова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6068 гласа, 46.81%

Васил Василев Кънев, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5651 гласа, 43.60%

Витоша

Теодор Богомилов Петков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 876 гласа, 50.47%

Христо Вълчанов Вълчанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 8802 гласа, 40.84%

Връбница

Младен Василев Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6854 гласа, 48.42%

Владимир Минчев Петров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 6056 гласа, 42.78%

Красна поляна

Иван Вълчев Чакъров, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8291 гласа, 47.47%

Георги Миланов Миланов, независим – 7725 гласа, 44.23%

Надежда

Димитър Александров Димов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 324 гласа, 51.63%

Стоян Емилов Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 7818 гласа, 39.09%

Илинден

Иван Йорданов Божилов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5445 гласа, 50.22%

Георги Александров Томов, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4485 гласа, 41.36%

Нови Искър

Даниела Руменова Райчева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5589 гласа, 55.97%

Владислав Владимиров Владимиров, Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ, ЗНС, НДСВ) – 3954 гласа, 39.60%

Подуяне

Ева Михайлова Митова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 678 гласа, 53.07%

Веселин Вячеславов Жечев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 8322 гласа, 37.82%

Искър

Ивайло Елков Цеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9368 гласа, 46.13%

Борис Цветков Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 9254 гласа, 45.56%

Сердика

Тодор Славов Кръстев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7247 гласа, 53.24%

Янко Иванов Янков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4982 гласа, 36.60%

Люлин

Милко Антонов Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 16 879 гласа, 49.51%

Мая Кирилова Александрова – БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, 14 568 гласа, 42.73%

Изгрев

Делян Младенов Георгиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 5730 гласа, 51.32%

Цветомир Велчев Жеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4440 гласа, 39.76%

Младост

Стефан Кирилов Стефанов, независим  19 231 гласа, 55.55%

Мария Йорданова Илиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС)- 13 387 гласа, 38.67%

Панчарево

Николай Петров Гюров, независим  6048 гласа, 62.57%

Димитър Емилов Сичанов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 3207 гласа, 33.18%

Loading...

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция 24 Chasa!

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here